Тканини для захисного, робочого, корпоративного спецодягу і обмундирування

Україна, Київ
Пн-Пт: 08:00–17:00
Сб-Вс: Закрито
Телефон: 0 (44) 333-43-30
E-mail: mailbox@teksika.ua
Веб-сайт: teksika.ua

©1997–2025 ТОВ «Тексіка»

0.00 грн

Якісна і не якісна бавовна


Експертний блог компанії "Тексіка", доповідач Андрій Черичка

Нас часто запитують як відрізнити якісні бавовняні тканини від неякісних. Давайте зупинимось на цьому більш детально. Почнемо з самого початку - з бавовняних волокон. Бавовняні волокна класифікуються по різному. Але одним з ключових параметрів для виробництва тканини є довжина бавовняного волокна. По довжині волокна бавовна поділяється на:

  • Коротковолокниста
  • Середньоволокниста
  • Довговолокниста

Кожна з цих видів волокон має свої недоліки і переваги. Довговолокниста бавовна вважається найкращою за якістю, але має досить високу ціну, порівняно з двома іншими видами бавовняних волокон. Коротке волокно має багато недоліків, оскільки пряжа з цих волокон виходить не така міцна як з двох інших видів волокон. Але перевагою цього волокна є його низька ціна. Оптимальним варіантом для виготовлення тканин для виробництва робочого одягу вважається середньоволокниста бавовна, оскільки є баланс між ціною і якістю. Залежно від того який тип волокон використовується, існує три основних види отримання пряжі:

  • Апаратний
  • Кардний
  • Гребінний

Апаратна пряжа (Open End) отримується з коротковолокнистої бавовни. Основними недоліками апаратної пряжі є низька стійкість до розривних навантажень, нерівномірність по довжині, а також висока пілінгуємість. Але при цьому апаратна пряжа найдешевша в порівнянні з двома іншими видами пряжі. Кардна пряжа виготовляється з середньоволокнистої бавовни. При виробництві кардної пряжі волокна намагаються розташувати паралельно один до одного для того, щоб отримати більш рівномірну та міцну нитку. Гребінна пряжа (Сombined або Penie) виготовляється з довговолокнистої бавовни. При її виробництві використовується додатковий етап - розчісування. Таким чином волокна бавовни розташовуються максимально паралельно один одному, що дає можливість зробити тонку, міцну бавовняну пряжу. Для виробництва робочого одягу в основному використовується два типи пряжі: апаратна та кардна пряжа. Кардна пряжа в порівнянні з апаратною має основну перевагу - висока міцність. Також тканини виготовлені з кардної пряжі мають більшу стійкість до пілінгу в порівнянні з тканинами, які виготовляються з апаратної пряжі.

На жаль, в нових тканинах дуже важко “на око” відрізнити апаратну та кардну пряжу. Таким чином недобросовісні постачальники можуть видавати більш дешеву тканину з апаратної пряжі за кардну. Різниця між тканинами з апаратної та кардної пряжі може бути виявлена лише під час випробувань в лабораторії або під час використання готового виробу. Після нетривалого терміну використання виробів з кардної та апаратної пряжі ми можемо їх порівняти. Основною відмінністю виробу з апаратної пряжі буде наявність пілінгу та втрачання кольору виробом порівняно з тканиною з кардної пряжі. Відповідно, термін використання виробів з апаратної пряжі набагато менший ніж термін використання виробів з кардної пряжі.

В нашому асортименті присутні тканини як з апаратної, так і з кардної пряжі. Ми відверто про це говоримо і кожен обирає сам, що йому використовувати.

ТЕКСІКА. ТКАНИНИ ВАЖЛИВІ

Повернення до списку